reduktor ślimakowy kątowy

reduktor ślimakowy kątowy
  • Ocena: 1.4/10 (13 głosów)

Kable. Kablem nazywamy przewód izolowany jedno lub wielożyłowy, otoczony powłoką ołowianą umożliwiającą układanie w ziemi. Same przewody są bezpośrednio owinięte taśmą papierową, nasyconą olejem izolacyjnym, przy czym grubość warstwy papierowej zależna jest od napięcia do jakiego kable mają mieć zastosowanie. Wszystkie przewody razem są ponownie owinięte wspólną izolacją z nasyconej taśmy papierowej. Tak izolowane żyły pokryte są powłoką ołowianą. Zależnie od warunków w jakich kabel będzie pracować, powłoka ołowiana może być jeszcze owinięta nasyconym sznurem włóknistym oraz pancerzem z taśmy stalowej, który jest powleczony masą ochronną lub owinięty materiałem włóknistym nasyconym asfaltem. Z tego powodu rozróżniamy kable gołe, w osłonie włóknistej oraz opancerzone.
Kabel w oplocie włóknistym (symbol KA, ) ma budowę taką jak kabel goły, jednak powłoka ołowiana pokryta jest nasyconą taśmą papierową oraz oplotem z materiału włóknistego nasyconego asfaltem. Stosuje się go tam, gdzie zachodzić mogą szkodliwe wpływy chemiczne, a nie ma obawy uszkodzeń mechanicznych.
Kabel opancerzony zbudowany jest podobnie jak kabel w oplocie włóknistym z tym, że na nim nawinięty jest pancerz z taśmy stalowej, na pancerzu zaś ponownie nawinięty jest oplot z nasyconego asfaltem materiału włóknistego. Kabel opancerzony stosuje się tam, gdzie może być narażony na wpływy chemiczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Kabli opancerzonych używa się głównie do układania w ziemi, gdzie żyły kabla powinny być chronione przed wilgocią.
reduktor ślimakowy kątowy