Instalacja cwu - porady

Instalacja cwu - porady
  • Ocena: 3.8/10 (12 głosów)

Ogrzewanie domu to ważny aspekt codziennego użytkowania budynku i funkcjonowania w nim. Dzięki odpowiednio poprowadzonym instalacjom grzewczym oraz prawidłowo dobranym metodom i technikom ogrzewania, możliwe jest utrzymanie w obiekcie pożądanej temperatury powietrza. Jakie istnieją rodzaje ogrzewania? Jakie ogrzewanie jest najbardziej korzystne?

Tanie ogrzewanie domu możliwe jest dzięki wykorzystaniu nowoczesnych i innowacyjnych technik, jak również dobrej jakości, cenionych materiałów. Do najbardziej popularnych sposobów niedrogiego ogrzewania można zaliczyć:
- ogrzewanie kominkowe - paliwem stałym, ekogroszkiem wykorzystując kominki komorowe, kotły zasypowe, automatyczne, zgazowujące
- ogrzewanie kolektorami słonecznymi,
- ogrzewanie płaszczyznowe,
- i inne.

Czym charakteryzuje się ogrzewanie płaszczyznowe?

Ogrzewanie płaszczyznowe to system grzewczy niskotemperaturowego, w którym ciepło przekazywane jest do wnętrza domu przez otaczające go przegrody umieszczone w ścianach, podłogach lub na suficie. Ciepło przekazywane jest za pomocą gorącej wody, która porusza się rozplanowanym systemem rur umieszczonych pod tynkiem.

Czym jest instalacja cwu?

Cwu to skrót od tzw. instalacji cieplej wody użytkowej. Ciepła woda użytkowa podgrzewana jest do temperatury 55-60 stopni Celsjusza. Instalacja ta daje dostęp do ciepłej wody, która przemieszcza się także zamontowanymi rurami. W systemie tym znacząca rolę odgrywa pompa cwu, dzięki której możliwe jest utrzymanie wysokiej temperatury w rurach, jak również uzyskanie ciepłej wody zaraz pod odkręceniu kranu.
Instalacja cwu - porady